Jílovorašelinová koupel / zábal s kadidlovou pryskyřicí

Unikátní zdroj jílové rašeliny, která vykazuje velmi příznivé léčebné vlastnosti především ve vztahu ke kůži. Tento ojedinělý druh jílu je výjimečný díky obsahu bentonitu, zlepšující bobtnavost a reologickou formovatelnost materiálu, což v praxi znamená, že dosáhnou v menším množství stejné plastické vlastnosti jako běžná rašelina ke koupelím. Zlepší se vztlak, stejně tak udržitelnost tepla a pro kůži je lépe snesitelný. Tento peloid je schopen nabídnout lepší kvalitu peloidní koupele, než běžná rašelina.

Koupel vykazuje silné protizánětlivé účinky, prokrvuje kůži a působí proti bolesti při léčbě degenerativních onemocnění pohybového aparátu.

Jílovorašelinová procedura s kadidlovou pryskyřicí získanou z pouštního keře Boswellia Sacra, z oblasti Omán, má výrazný protizánětlivý, antivirový a antibakteriální účinek. Je vhodná pro léčbu artróz a revmatismu. Kadidlová pryskyřice je známá z náboženských rituálů, ale málokdo ví, že se jedná o pryskyřici obsahující triterpenické kyseliny, označované jako kyseliny boswellové se silným protizánětlivým účinkem. Ve spojení s rašelinou duplikuje a zesiluje terapeutický efekt.

Boswellové kyseliny zmírňují zánětlivé procesy a mají příznivý vliv na mírnění projevů osteoartrózy (degenerativní onemocnění kloubů s úbytkem kloubní chrupavky). Účinkem kyseliny boswellové dochází k redukci otoků kloubů, zvýšení pohyblivosti, snížení ranní ztuhlosti. Boswellové kyseliny vykazují také velké spektrum protizánětlivých a antiproliferativních účinků, díky kterým se jeví jako velmi nadějné v léčbě lupénky. Pryskyřice má spirituální účinky, očišťuje mysl i ducha, otevírá vědomí. Navozuje pocit klidu a čistoty. Staví most mezi fyzickou a duchovní rovinou bytí. Přivádí do kontaktu s naší podstatou, posiluje ducha. Projasňuje smysly a pomáhá zaměřit se na to, co je podstatné.

Zpět