LÉČEBNÉ ZDROJE

Využíváme vysokého léčebného potenciálu slatiny, jílů a dalších přírodních surovin jako je konopí, koloidní stříbro, koloidní zlato, kadidlová pryskyřice, sůl z Mrtvého moře.

Potok s hnedou raselinou

Slatinná rašelina

Sestává se z více jak 97% zbytků organických těl bylin a ostatních rostlin s neobvykle vysokou koncentrací huminových kyselin, minerálů, stopových prvků, aminokyselin, mastných kyselin, vše v molekulové formě, která se snadno absorbuje do pokožky. Hojivá, detoxikační a vyživující vlastnost rašeliny je lidstvu známá již tisíce let a v poslední době se dostává do popředí zájmu regenerační a sportovní medicíny. Působí termofyzikálně, biochemicky, proti stárnutí tkání a také jako přírodní antibiotikum. Zejména lipidy a huminové kyseliny v doprovodu pryskyřic a přírodních minerálů dodávají hnědé rašelině chemické vlastnosti, které mají na lidský organizmus prokazatelně léčebný dopad. Za světových válek se osvědčila pro vynikající hojivé obklady na všechny druhy zranění.

Výrazně čistí pokožku, detoxikuje ji, přispívá k její pružnosti a napnutí, zlepšuje její prokrvení, podporuje imunitu kůže, vizuálně ji omlazuje a rovněž narušuje tukové buňky. Huminové kyseliny obsažené v rašelině jsou považovány za nejpříznivější přírodní léčiva, protože jsou souhrnem kdysi žijících organizmů, z velké části rostlin, rozložených přírodními procesy tlení, recyklace a očištěných miliónů druhů půdních mikroorganizmů. Vzniklé molekuly huminových kyselin připomínají akumulátorové baterie nebo palivové buňky. Dodávají energii aktivním látkám a tyto látky pak celkově léčí a harmonizují biochemii lidského těla. Představují naše spojení se Zemí a její tajemnou schopnost pomáhat udržovat lidské zdraví.

 

Jilova raselina

Jíl

Vykazuje velmi příznivé léčebné vlastnosti především ve vztahu ke kůži. Tento ojedinělý druh jílu je výjimečný díky obsahu bentonitu, který zlepšují bobtnavost a reologickou formovatelnost materiálu, což v praxi znamená, že dosáhne v menším množství stejné plastické vlastnosti jako běžná rašelina ke koupelím. Zlepší se vztlak, stejně tak udržitelnost tepla a pro kůži je lépe snesitelný.

Závěr posudku tohoto unikátního peloidu, který vydala International Peat Society, Prof. Dr. Lüttig, dokládá, že tento peloid je schopen nabídnout lepší kvalitu peloidní koupele, než běžná rašelina.

 

Bily jil

Bílý jíl

Je ceněn pro své detoxikační účinky. Nejdůležitější a nejvyhledávanější funkcí bílého jílu je adsorbce. Dovoluje zachycení a neutralizaci toxinů a alkaloidů. Zachycuje nechtěné prvky v těle a vylučuje je.

Aplikace našich procedur spočívá ve formě koupelí, lokálních zábalů a pleťových masek, kterými Marienbad Medicare upozornila na stoupající trend ošetření nejen těla, ale také obličeje. Bílé jílové koupele jsou připravovány opět s přísadami konopného oleje nebo koloidního stříbra a také pleťové masky jsou speciálně upravené, vše na základě dlouhodobě zkoumaných a prověřených receptur, které vychází z kombinace výhradně přírodních zdrojů. Všechny přírodní složky jsou navíc medicínsky ověřené a jakákoliv procedura má kromě svého léčebného účinku také silný efekt kosmetický.

 

Konopný olej

Konopný olej Sativa Manufacture

V případě konopného oleje a extraktů z konopí máme dlouhodobé zkušenosti a odborné znalosti, které uplatňujeme při léčení různých druhů onemocnění. Spojení s lázeňskou léčbou nevzniklo náhodou, ale díky tomu, že právě v lázeňském regionu působíme a vlastníme konopnou farmu, která zpracovává pouze certifikované odrůdy BIO konopí českého ekologického zemědělství. Léčebné lázeňské procedury, které uvádíme do praxe, jsou zaměřeny především na léčbu kožních onemocnění. Je známo, že většina lázeňských procedur působí na organismus kožní cestou. Při procedurách, a to i procedurách slatinných, dochází k odstranění kožního ochranného filmu, čímž se zvyšuje zátěž, ale také prostupnost kůže pro řadu látek.

I přes prokázanou protizánětlivou reakci humátů obsažených ve slatině, má slatina jednu nepříznivou vlastnost, která spočívá ve vysušování pokožky. Spojení peloidů s konopným olejem, který má unikátní schopnost zesilovat působení účinných látek spolu s ním aplikovaných, je posunem v lázeňské léčbě a novou příležitostí, jak využít potenciálu tohoto výjimečného přírodního zdroje.

Konopný olej Sativa Manufacture je získán ze speciální odrůdy konopí, která se vyznačuje nízkým obsahem psychotropního tetrahydrocannabinolu, ale naopak vysokým obsahem účinných cannabinoidů s léčebným potenciálem. Obsahuje esenciální mastné omega-3 a omega-6 kyseliny. Je to kyselina linolová, alfa-linolenová a vzácná GLA kyselina gama linolenová. Kyselina gama linolenová je svým složením velmi podobná kožnímu tuku, který je přirozeným mazivem kůže a vlasů a zajišťuje pokožce přirozenou vláčnost. Všechny tři kyseliny mají silné regenerační účinky a posilují odolnost pokožky. Pokud jsou aplikovány zevně, mohou zmírnit nebo dokonce úplně vyléčit kožní problémy jako je suchost pokožky, atopický ekzém nebo lupénka (psoriáza). Linolenové a gama linolenové kyseliny mají navíc protizánětlivé účinky.

Největší výhodou konopného oleje je, že obsahuje obě zmíněné esenciální kyseliny v optimálním poměru 3:1 (omega-6:omega-3), který nejvíce vyhovuje lidskému organismu. Esenciální se jim říká proto, že si je lidské tělo neumí vyrobit samo a musíme je přijímat z potravy nebo vstřebáváním. Esenciální mastné kyseliny obsažené v konopném oleji také slouží jako základní stavební kameny pro tvorbu endokanabinoidů. Tyto látky fungují v rámci endokanabinoidního systému, který pravděpodobně hraje významnou roli ve výskytu atopie, ale i lupénky a akné. Do oleje se za lisování dostává kanabidiol (CBD), který má antibakteriální účinky a schopnost léčit záněty.

Za zmínku stojí, že za odhalením léčebných účinků konopí stojí tým českých vědců v čele s Doc. RNDr. Lumírem Ondřejem Hanušem DrSc. (vědecký pracovník Ústavu lékařské chemie a přírodních látek farmaceutické katedry lékařské fakulty Heberejské univerzity v Jeruzalémě). Antibakteriálním účinkům vyšších rostlin se věnovali jeho učitelé a zároveň také kolegové, Prof. Kabelík a Prof. Krejčík, kteří narazili na výrazné antibakteriální účinky na gram-pozitivní mikroorganizmy. Když se snažili zjistit, která látka je za ně odpovědná, objevili a popsali první cannabinoidní kyselinu – antibakteriálně účinnou kyselinu cannabidiolovou. Tento unikátní objev se nám podařilo přenést do lázeňství tím, že jsme propojili léčebné účinky konopí s léčebným potenciálem peloidů.

Schéma účinků konopného oleje:

Ucinky konopi

 

 

Koloidni stribro

Koloidní stříbro

Stříbro je svými účinky nejuniverzálnějším antibakteriálním a antivirovým prostředkem, který lidstvo zná. Tento prvek vykazuje ve spojení s peloidy pozoruhodné účinky, což dokládá fakt, že stříbro silně reaguje s některými síru obsahujícími strukturami, a peloidy díky obsahu síry tuto ideologii splňují. Tato silná reakce má za důsledek urychlení procesu hubení nežádoucích patogenů. Koloidní stříbro ničí enzymy, které jsou u jednobuněčných mikroorganizmů, jako jsou bakterie a plísně zodpovědné za zásobování kyslíkem. Dýchací řetězec mikroorganizmů je tím přerušen a původci během několika minut odumírají.

Rovněž nukleové kyseliny bakterií, které jsou důležitými stavebními kameny jejich dědičné informace (DNA), jsou stříbrem postiženy. Má se za to, že tato interakce je minimálně spoluodpovědná za antibakteriální účinek stříbra. Koloidní stříbro je dalším adeptem pro to, aby bylo právem využíváno v lázeňských provozech, wellness zařízeních a kosmetice, kde je možné jeho antimikrobiálních a antiseptických vlastností využít a docenit. Koloidní stříbro se používá při léčbě akné, lokálních plísňových onemocnění, opruzenin, pásového oparu, ekzémů, popálenin, mechanického poškození kůže atd.

Koloidní stříbro získáváme od přímého výrobce, který se mnoho let zabývá výrobou a výzkumem koloidů. Koloidní stříbro a zlato je vyráběno na profesionálních strojích se stabilizovaným napětím a proudem tak, aby bylo dosahováno přesně požadovaných výsledků. Při výrobě je dbáno na přesné měření velikosti, rozložení a obsahu částic v nezávislých laboratořích firmy Malvern Instruments. Na všechny komponenty použité při výrobě jsou kladeny nejvyšší nároky a celý průběh výroby je podrobně kontrolován.

 

Koloidni zlato

Koloidní zlato

Nejstarší zmínky o použití zlata k léčení pocházejí přibližně 5000 let před naším letopočtem v receptech ajurvédské medicíny. Zlato má schopnost zpomalovat proces stárnutí, a také má v tomto případě významný pozitivní vliv na látkovou výměnu. Pleť chrání i před škodlivými vlivy ultrafialového záření a jinými agresivními vlivy zevního prostředí. Zlato se v této formě snadno vstřebává do kůže a ovlivňuje ji na buněčné úrovni. Oživuje ji, omlazuje, stimuluje lymfatický a krevní oběh. Taktéž napravuje oxidační poškození kolagenových vláken, takže působí i proti vráskám. Zlato tedy zdaleka není jen marnivou parádou nebo symbolem bohatství, jak by se mohlo zdát na první pohled.

 

Kadidlo z Omanu

Kadidlo z Ománu

Kadidlovník pravý je dřevina rostoucí na Blízkém Východě. Nařezáváním jeho kůry se získává pryskyřice, která ztuhne do podoby drobných hrudek známých jako pravé kadidlo. Kadidlová pryskyřice je známá z náboženských rituálů, ale málokdo ví, že se jedná o pryskyřici obsahující triterpenické kyseliny, označované jako kyseliny boswellové. Tato přírodní pryskyřice získávaná z pouštního keře Boswellia serrata, také zvaná olibán, má protizánětlivý - antibakteriální, antivirový a protiplísňový účinek, příznivě působí na hojení jizev, strií a akné, regeneruje a vyhlazuje pokožku, působí proti bolestem kloubů, zlepšuje dýchání a příznivě ovlivňuje imunitní procesy.
Kyselina boswellová se vyznačuje silným protizánětlivým účinkem. Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc zmiňuje velmi příznivý účinek v souvislosti s arthritidou. Ve spojení s peloidy působí kadidlo jako přírodní zesilovač.

 

Sul z Mrtveho more

Sůl z Mrtvého moře

Předností soli z Mrtvého moře je mastnota a schopnost promastit pokožku. Pomáhá zbavit se podráždění a svědění způsobeného kožními onemocněními jako jsou ekzémy, lupenka a akné. Rovněž podporuje krevní oběh a omlazování buněk.

Sůl z Mrtvého moře působí příznivě při revmatických a kloubních bolestech a zlepšuje pohyblivost bolestivých míst. Vysoká koncentrace minerálů čistí, regeneruje a prokrvuje každou pokožku. Jsou též prokázány protistresové účinky.